Monthly Archives: November 2012

Hoş geldin Beste’nin kardeşi Ece…

Ece’ciğim,

Başlıkta senden önce ablandan bahsettim, çünkü seni bekleyişi ve karşılayışı beni çok etkiledi. Annen seni dünyaya getirmeye giderken onun elini tutan, yanaklarından defalarca öpen, neler olduğunu tam anlayamamanın verdiği karışık duygulara rağmen seni büyük bir heyecanla bekleyen Beste’cik…

Biliyor musun, çok şanslısın. Çünkü şu kocaman dünyada bir kız kardeşin var. Çok eğleneceğine ve kendini ne olursa olsun güvende hissedeceğine garanti veririm. En büyük sırlarınızı paylaşırken, gün olacak bir pembe çizgili çorabı paylaşamayacaksınız belki :) Ama bil ki hayatta aranıza girebilecek en büyük şey o çorap olacak. Ne mesafeler, ne kırgınlıklar, ne de başka bir şey.

Ben ablanla seni fotoğrafladığım için çok mutluyum. Beste’nin o günkü heyecanını kelimelerle ancak bu kadar ifade edebiliyorum. Neyse ki fotoğraflar var :)

ece_dhdsk.jpgece_dh2dsk.jpgece yd pdsk.jpg

 

Cici bebeklere…

… cici ambalajlar. Çekim, photoshop aşaması ayrı zevkli, ama her şey bitip sıra bunlara gelince benden mutlusu yok :)

pdsk.jpg

Atlas bebeğe…

Atlas’çığım,

Seninkilerle yazın yaptığımız zevkli çekim niye o kadar zevkliydi biliyor musun? Arkasında yılların dostluğu var da ondan. İnan bana, bir gün biri çıkıp deseydi ki ben fotoğrafçı olacağım, Adrian ruh ikizini bulup çoluk çocuğa karışacak ve ben onun bebeğini fotoğraflayacağım, “haydi canım” derdim. Biz en son masalarımızın başında çeviri yapıyorduk diye hatırlıyorum ;)

Ama bak, hayat sürprizlerle dolu. Birden insanın hayatına kocaman kalpli insanlar giriveriyor ve dünya bambaşka dönmeye başlıyor. Sonra günün birinde buluşulup kahveler içiliyor, heyecanla parka gidiliyor ve hayatın sürprizlerinin tadı çıkarılıyor.

İnsanın yanında kendini rahat hissettiği, hayat ne kadar değişirse değişsin aynı kalacağını bildiği dostlarının olması çok değerli bir şey. Senin de hayatın sürprizlerini paylaşabileceğin, o derin güveni duyabileceğin dostlukların olsun. O gün parkta üzerimize gelen güneş kadar mutlu ol.

haatldsk.jpgadrdsk.jpgatldsk.jpg