Monthly Archives: January 2013

Rüzgar Erdem bebeğe…

Sevgili Rüzgar Erdem,

O gece telefonum çaldığında saat 11’e geliyordu. Baban “Şeyda Hanım müsait misiniz? Bu sabaha karşı doğumumuz var” deyince şaşırdım. Daha önce son haftacı anne-babalarım olmuştu, ama seninkiler onları da geçip tam anlamıyla son dakikacı çıktılar :) Atladım geldim yanınıza.

Annen odada son derece sakin bir şekilde sancılarını çekiyordu. Onun derin nefes alışverişlerine ben de eşlik ettim. Çok güzel, güçlü bir kadın. Ama laf aramızda, doğumhanedeki yatağın yan kolunu çekip çıkaracak kadar güçlü olduğunu da tahmin etmemiştim :) Hepimizi şaşırttı. Kendi bile şaşırdı. Çok güldük.

Sonra sen geldin. Hayatımda gördüğüm en güleryüzlü, en sempatik ve işine aşık doktorlardan biri olan İbrahim Bildirici’nin kucağında bana çok güzel pozlar verdin. Babacığın o anların hepsini kameraya çekti. Sonra izlersin. Bu arada, senin göbek bağını baban kesti. Çok etkilendim. İçimden dedim ki, annenle seni ayıran baban olsun be Rüzgar! :)

Verdiğin mücadeleden olacak, annenin göğsünde saatlerce, tatlı tatlı uyudun. Anneciğin de ellerine, ayaklarına dokunmaya doyamadı. Bir ara ikinizin de yüzünde aynı keyifli ifade vardı. İsterim ki o ifade yaşam boyu yer etsin içinizde. Hostes anneciğin ve pilot babacığınla mutluluktan uç. Hayat kanatlandırsın seni.

ruzgarerdem_fdhdsk.jpgrerdem_poster3dsk.jpgrerdem_p2dsk.jpg

Berk bebeğe…

Berk’çiğim,

İnsan bazen hissettiklerini hemen kelimelere dökemez. Uzun zaman oldu. Az önce bilgisayarın başına oturdum, hah dedim zamanı geldi, haydi… Ama yine zorlanıyorum, yine zorlanıyorum. Senin doğumunu fotoğraflamaktan, her bir üyesi ayrı ayrı dünya tatlısı olan ailenle tanışmaktan, muzip babanın verdiği o komik pozlardan ne kadar mutlu olduğumu bilemezsin. İtiraf ediyorum, en çok senin doğumunda çekime mola verdim ben; her fırsatta yakındaki o pastaneye kaçıp kaçıp çay sohbeti yaptık sizinkilerle…

Sana verdiğim sözü tutamadım, koşturmaktan seni görmeye gelemedim, ama anneciğin bana fotoğraflarını yolluyor hep. Çok tatlı büyümüşsün. Anneye söyle, yollamaya devam etsin tamam mı?

Şunu bil ki sen doğuştan çok şanslısın. Harika insanların arasına doğdun. Senin için dileyebileceğim bir sürü şey var, ama buraya şunu yazmak istiyorum: Ailenle hep mutlu ol. Etrafındaki o tatlı insanlar hep doğum günündeki kadar çok gülsünler. Hayatta uykunu kaçıran tek şey onların kahkahaları olsun :)

berk fdhdsk.jpgberk_0dsk.jpgb8dsk.jpg

Rüzgar bebek sen birazcık sihirlisin…

One love

One blood
One life

We get to
Carry each other
Carry each other

One

Ben böyle bir şey görmedim. Hayatın sihrine hep inanmışımdır, ama bu kadarını yaşamak için gerçekten çok şanslı olmak gerekiyor. Rüzgar’cığım, doğduğun an ameliyathanede tesadüfen annenin en sevdiği şarkının çalması sihirden başka neyle açıklanabilir? Öyle ki, tüm ekip üçünüzün muhteşem buluşmasını nefeslerimizi tutarak, gözlerimiz dolu dolu izledik. Hemşireler seni annenle babanın kucağından almaya, inanılmaz tabloyu bozmaya kıyamadılar; tüm bebeklerden biraz daha fazla kaldın en sevgililerinin arasında. Doğumdan çıktığımızda baban hala ağlıyordu. Onunla birlikte ben de :)

Ece ve Koray’ın kendi sihriyle doğan bebeği Rüzgar, senin için dileğim şudur: Hayatın sana mutluluktan gözlerini yaşartacak kadar sihirli tesadüfler getirsin. Tıpkı doğduğun anda olduğu gibi, yıldızlar göz kırpsın kalbine. Hayatın aslında ne kadar büyülü olduğunu hep hatırlatsınlar.

rzgshml_fdhdsk.jpgrzgshml_dhdsk.jpgrzgshmdsk.jpg
 

 

 

 

Bonbonlar…

:)

ydpdsk.jpg