Monthly Archives: March 2013

Elif Duru bebeğe…

Süslü Duygu’nun süslü kızı, sevgili Elif Duru…

Hamile çekimi için evinize gelip odanı gördüğümde bu hayat bir prensesi ağırlamaya hazırlanıyor dedim içimden. Annenin ince zevki her detaya yansımıştı. Kendisi de zarif bir prensesten farksız olan Duygu’nun bu titizliği doğurmak üzereyken bile üst sınırlardaydı. Odaya girdiğimde almış eline makineyi bir telaş saçını fönlüyordu. Fönle kalsa iyi; hastane odasını da prenses odasına çevirdi. Bu sırada babacığın da olan bitene uyum sağlamaya çalışıyor, sırıtarak ortalıkta dolaşıyordu. Ama içinden ‘bu kadar alengire ne gerek var yahu, kızım gelsin yeter’ dediğine eminim. Tüm babalar gibi :)

Derken sen geldin ve dedik ki “gerçekten prenses çıktı bu”. Habire ağlıyordun. İkinci gün çekimi için geldiğimde de durum farksızdı. Annen çekimi istediğimiz gibi yapamayacağız, seni yeterince süsleyemeyeceğiz diye üzülürken, o da ne? Kafana süslü bir toka taktım ve… ağlaman kesildi. Eh, şaşırmadık pek :)

Yenidoğan çekimine burada hiç girmiyorum, anne anlatsın sana :)

İşte bu yüzden süslü Duygu’nun süslü, tatlı kızısın sen benim için. Çok cici bir anne-kız oldunuz. Hayat sana süslü tokaların o kabarık fırfırları kadar bol şans getirsin. Tütüleri giyip mutluluktan dans ettirecek kadar güzel şeyler yaşatsın. Büyüdüğünde bana kokoş bir fotoğrafını yollarsın artık :)

hamilefotografi_dsk.jpghamilefotografi_dsk3.jpgdogumfotografi_dsk.jpgdogumfotografi3_dsk.jpgyenidoganfotografi_dsk.jpgyenidoganfotografi2_dsk.jpg

Merhaba dünya, sana da merhaba doktor!

İlk nefesi en yakından duymak, hayata uzanan minik ellerden tutmak… Tüm doktorlar değerli ve özel, ama onların kalplerdeki yeri biraz daha ayrıcalıklı sanki :) Başta kızımın doktoru sevgili Alper Mumcu olmak üzere tüm doğum doktorlarının ve diğer sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı kutlu mutlu olsun. Daha nice hayatlara dokunmanız dileğiyle…

dogumfotograflari1.jpgdogumfotograflari2.jpgdogumfotograflari3.jpgdogumfotograflari4.jpg

 

Psst, fotoğrafçı…

Elime doğan bu minikler bana bir şeyler söylemeye çalışıyorlar. Aramızda özel bir iletişim var. Sessiz ama çok derin :)

dogumfotograflari1dsk.jpg

Ada bebeğe…

Ada’cığım,

Senin doğumunla ilgili aklımda kalan en belirgin anı, odaya geldiğinde başına toplanan bir sürü insana cin gibi gözler ve gülümser gibi bir ifadeyle “asıl siz hoş geldiniz” der gibi bakman. Daha ilk günden hayatı bu kadar bilinçli, farkında gözlerle karşılamak… İleride neyle uğraşacaksın çok merak ediyorum :)

Bu bahsettiğim şeyi büyüdüğünde fotoğraflardan görebilecek olman ne kadar güzel. Benim işimin büyüsü de bu işte. Minicik bebeklerin ilk nefeslerine tanık olup, onlara hayatlarının en değerli anılarını bırakıyorum. Şanslı mıyım neyim? :)

Sevgili Ada’cık… Zarif mi zarif bir anneyle bir o kadar muzip, şeker bir babanın kızı olarak doğduğun güne şahit olmak beni çok mutlu etti. Siz annenle kafanızda süslü şapkalar, iki prenses gibi objektifime süzülürken babanın suratını şekilden şekile sokarak verdiği o renkli pozlara bakılırsa baba-kız bayağı eğleneceksiniz. Komik baba iyidir :)

Mor şapkalı minik prenses, hayat sana masal kahramanı gibi davransın. Kendi hayatının zarif, güçlü prensesi ol. Hoş geldin dediklerin hep güzel şeyler çıksın.

ada_fdhdsk.jpgada_fdh2dsk.jpgada_fdh3sdsk.jpg