Monthly Archives: April 2013

Ali bebek ve minik not defteri…

Sevgili Ali’cik,

Her doğum ayrı bir mucize. Seninki de öyleydi. Her zamanki gibi tüm süreci nefesimi tutarak izleyip fotoğrafladım. Bir ara gözümü vizörden ayırıp mola verdiğimde, sehpanın üzerinde küçük bir not defteri dikkatimi çekti. Hiç huyum değildir, ama istemeden göz misafiri oldum üzerinde yazanlara. Anneannen senin doğumunu an be an not ediyordu. Kendi köşesinde çok değerli anlara ev sahipliği yapan, ileride seninle buluşmasını umduğum o minik defteri fotoğraflamadan edemedim. Umarım bana kızmaz :)

Girdiğim doğumlarda, olağan akış bir tarafa, küçük hikayelere dönüşebilecek detayları yakalamayı çok seviyorum. Senin dünyaya geliş hikayene daha bir sihir kattı işte o defter.

Karşımıza ansızın çıkan minik sihirlerdir yaşamı anlamlı kılan. Umarım senin hayatında onlardan bol bol olur. Mutlu şaşkınlıklar yaşayıp sürekli yenilenirsin.

Güle güle büyü :)

ali_fdhdsk.jpgali_posterdsk.jpgaliaile_fdhdsk.jpg

 

Annesinin ikinci kalbi Damla… Hoş geldin!

Damla’cığım,

Senin doğumunda annenin söylediği bir şey beni çok etkiledi. Seni emzirdiği sırada ona “İkinci çocuk nasıl hissettiriyor?” diye sordum. Dedi ki: “İlki kadar sevemem herhalde diye düşünüyor insan, ama öyle değilmiş. Kalbimin yanında ikinci bir kalp daha açılıverdi.” Bunun üzerine ne yazılabilir? :)

Maviş Bade’nin tatlı kardeşi, anneciğinin ve babacığının ikinci kalbi Damla, çok mutlu ol. Hayat sana annenin kalbi kadar sıcak ve cömert davransın. Mutlu şarkılar gibi geçsin her günün.

 
damla_fdhdsk.jpgc63-damla_aile fdhdsk.jpgtaslakdsk.jpg

Bahar geldii!

©Şeyda Odabaş Photography

Hoş geldin Neo Bilgin…

Sevgili Bilgin,

Annenin doğum fotoğrafçısı arayışı sırasında birkaç fotoğrafçıya yolladığı maili aldığımda keşke beni seçse de tanışsak demiştim içimden. Çünkü anneni dolaylı yollardan biliyordum aslında. Hamileliğim sırasında “Bebek İşaret Dili” kitabını alıp heyecanla incelemiştim (Yes Bilgin’ciğim, senin annen bebekler konusunda bir hayli değişik bir uzman. Sen de yakında işaret diliyle tanışırsın :)

Kalp kalbe karşıymış. Annen seni karşılayacağı günün mutluluğunu benimle paylaşmayı seçti. İyi ki seçti de, dünyasını bebeklerle paylaşan, anneler için eşsiz bir bilgi kaynağı olan www.bebekuniversitesi.com.tr’nin kurucusu Yasemin Yusuffof’la tanıştım. Her şeyden önce onun sıcacık gülümseyişini çok sevdim. Arkadaşım olsun isterdim diye düşünürken, aynı şeyi o benden önce dile getirdi :)

Celine’in biricik kardeşi Neo Bilgin… Biraz da ablandan bahsedeyim istersen. Seni bekleyişini, ilk kucağına alışını fotoğraflardan da göreceksin. Daha doğmadan o kadar benimsemiş ki seni, annenden önce o kucağına aldı. Sardı sarmaladı, uzun uzun gülümseyerek baktı. Belli ki çok cici bir abla olacak.

Bilgin’ciğim, hayat karşına hep seni sevgiyle sarmalayacak insanlar çıkarsın. Cici ailende bulduğun sıcaklığı hiç özletmesin. Güzel güzel büyü. Görüşürüz ;)

 
neobilgin_fdh9dsk.jpgneobilgin_fdh2dsk.jpgneobilgin_fdh6dsk.jpgneobilgin_fdh5dsk.jpg