Monthly Archives: May 2013

Kız kardeş olmak, teyze olmak ve ötesi…

Derin’ciğim,

O şaşkın bakışlı, kocaman gözlerinle dünyaya geldiğin gün bir kez daha anladım ki, şu hayatta iki kız kardeş olmak çok büyük bir şans. Sana kavuşmayı beklerlerken annenle teyzen arasındaki o özel bağın nasıl daha da güçlendiğini gözlerimle değil kalbimle gördüm. İçime işlediler resmen. Yenidoğan çekimi için evinize geldiğimde annenin en büyük desteği yine teyzendi.

Annen kıskanmasın ama, belli ki teyze yeğen bayağı anı biriktireceksiniz ileride. Belki ilk aşkını, ilk hayal kırıklığını, ilk yurt dışı seyahatini, ne bileyim ilk kendinden kaçışlarını herkesten önce teyzenle paylaşacaksın… Teyze denilen kadın böyle bir şey işte; sırdaş, arkadaş, yeri geldiğinde anne… Çok şanslısın.

Eh, bunca yazdıktan sonra, senin için dileyeceğim şeyi tahmin etmek zor olmasa gerek… Umarım bir kız kardeşin olur. Şu anda uykusuz geceler geçiren annene söyle bana kızmasın bu dileğim için ;)

Ve son bir şey… Her şeyi derin yaşa. İsmin gibi. Tadını çıkara çıkara.

derin_fdhdsk.jpgderin poster2dsk.jpgderinposter6dsk.jpgderin yd posterdsk.jpgderin yd poster5.jpg

Aren bebek, senin isim annen benim!

Sevgili Aren,

Doğum fotoğrafçılığının en güzel taraflarından biri ne biliyor musun? Yeni insanlarla tanışmak, sonra tanıştığın o güzel insanlar sayesinde başka güzel insanlarla tanışmak… Kuzenin Seran’ın doğumundan seninkine kadar geçen süreç içinde aile fotoğrafçınız ilan edilmiştim bile :)

Seran’ın doğumunda annen ve babanla mola sırasında sohbet etmiştik. İsimlerden konuşurken, doğumuna girdiğim Aren bebeğin ismi geldi aklıma. Duyduğumda bayılmıştım. Anlamı, kökeni derken annen “Tamam” dedi, “Anıl ile de uyumlu. Çok beğendim. Bu gidişle isim annesi sen olacaksın galiba.”

İşte böylece, hayatımda ilk kez bir bebeğin isim annesi oldum :)

Doğum macerana gelince… O gün her şey bir kenara, sürekli abin Anıl’daydı gözüm. Seni beklerken heyecanını bastırmak için balon sektirdi, ipad’de oyun oynadı, dolaşıp dolaşıp geldi, uyukladı… Ama o heyecanı bir türlü bastıramadı :) Sana ilk kez bakarkenki ifadesinin yansıdığı kareleri çekimin geri kalanındaki yüzlerce kareye değişmem. Karmakarışık, meraklı, şaşkın… Sana hiç dokunamadı. Belki şimdi çoktan alışmışsınızdır birbirinize, kucağından indirmiyordur. Çok olgun, cici bir abi olacağından şüphem yok.

Aren’ciğim, güzel isminin “ışığın oğlu”, “çöldeki en parlak kum tanesi” gibi anlamları var. Sana da çok yakıştı; doğduğun dakika zaten ışıl ışıl olan ailene daha da parlaklık kattın. Sana keyifli bir hayat diliyorum. Çöldeki en parlak kum tanesi sen ol. Çok mutlu ol.

arent_fdhdsk.jpgarent_posterdsk.jpgarent_poster2dsk.jpg