Monthly Archives: June 2013

Duru annenin Duru kızına…

Sevgili Duru,

İlk telefon görüşmemizin sonuna doğru annen bana dedi ki: “Sizi daha önceden tanıyor gibiyim.” Bazı annelerle aramızda oluyor bu. Birbirimizi buluyoruz. Karşılıklı hissediyoruz o çok özel anları paylaşmamız gerektiğini. Her çekimden yüz mutlu mutlu çıkıyorsam, böyle çekimlerden bin mutlu çıkıyorum.

O gece hastaneye gittiğimde anneni tam da hissettiğim gibi buldum. Güleryüzlü, sıcak, zarif. Baban da aynı şekilde. Aslında tüm ailen. Anneannenle dedenin o zorlu normal doğum sürecini sükunet ve sabırla beklemelerine hayran kaldım. Teyzenin annene verdiği desteğe, gözünün içine bakışına bayıldım.

Pozitifliğin olduğu her şeyde böyledir ya, tüm süreç sorunsuz ilerledi ve anneciğin seni muhteşem bir doğumun ardından kucağına aldı. Ben senin doğumunun her anında orada olmaktan müthiş keyif duydum. Ailenle tanıştığıma çook mutlu oldum.

Duru’cuk, sen de benim gibi aileden Kadıköy’lüsün. Büyüdüğüm yerlerde büyüyeceksin. Cici semtimin sokaklarında çok cici, annesi babası gibi zarif bir kız dolaşacak. Attığı her adım arkasında yıldızlar, sihirli notalar, peri tozları bırakacak.

Çok eminim bundan ;)

duru_fdh_dsk.jpgduru_fun_d.jpgduru_yd_dsk.jpgduru_yd2_dsk.jpg

Mutluluklar Banu & Serkan…

Bazen hayat insana çok güzel sürprizler yapar… Kendini bambaşka bir zamanda, bambaşka bir meslekte birlikte çalışırken tanıyıp çok sevdiğin bir arkadaşının en mutlu gününü fotoğraflarken buluverirsin.

Hep mutlu olsun benim güzel kalpli maviş arkadaşım.

banu&serkan1_dsk.jpgbanu_p8_dsk.jpgbanu_p4_dsk.jpgbanu_p6_dsk.jpgbanu_p7_dsk.jpgbanu_p9_dsk.jpgbanu&serkan2_dsk.jpgbanu_p10_dsk.jpgbanu&serkan3_dsk.jpg

 

 

 

Yine ikiz, yine bir kız bir erkek!

Sevgili Defne & Efe,

Doğum fotoğrafçısı için ikiz çekmek apayrı bir deneyim ve heyecandır. Siz benim dünyaya gelişine tanıklık ettiğim ikinci ikizlerimsiniz. Sizden önceki ikizlerimin de biri kız biri erkekti. Biraz şanslıyım sanırım :)

İkiz derler, aynı olur derler, ama Efe’cik belli ki sen prenses Defne’den biraz daha afacansın. Doğduğun andan itibaren hiç susmadın :) Defne ise yanında asil bir prenses gibi sürekli uyuyordu. Ne güzel; farklılıklarınızla, benzerliklerinizle koskoca bir hayatı paylaşacaksınız. Büyümenin sancılarını da, ödüllerini de birlikte tadacaksınız. Biriniz ağladığında öbürü avutacak, diğeriniz sevindiğinde ötekinin kalbi de güm güm atacak.

Bir ikiz kardeşim olsaydı nasıl olurdu acaba diye düşünürüm zaman zaman… Bu anlarda içimde beliren en yoğun duygu sonsuz güven. İkinize de çok iyi anlaştığınız, yediğinizin içtiğinizin büyüdüğünüzde de ayrı gitmediği bir hayat diliyorum. Anı defterinize de yazdım; Efe, çok ağlayıp anneyi yorma. Defne’ciğim sen de biraz sesini çıkar. Güçlü, tuttuğunu koparan bir kız ol :)

İlk doğum gününüzde görüşürüz.

 
defne&efe_fdh2dsk.jpgdefne&efe_p3dsk.jpgdefne&efe_p2dsk.jpg