Monthly Archives: April 2014

Hoş gelmiş Kerem bebek…

Kerem’ciğim,

Senin doğumun fotoğrafladığım en neşeli doğumlardan biriydi. Her şey su gibi aktı derler ya, öyle. Sanırım bunun orada bulunan herkesin rahat olmasıyla ilgisi var. Tabii en başta annenin. Ben çekimlerde hep derim ki, keyfinize bakın ve bu anların tadını çıkarın. Seninkiler tam da böyle yaptı. Öyle ki annen odaya geldiğinde sanki doğumdan değil de alışverişten, partiden filan dönmüş gibiydi. Hemen makyajını yaptı ve bana kaldığı yerden poz vermeye devam etti :)

Diyeceğim o ki, anı yaşamak önemli. Neşe her tarafa yayılan sihirli bir şey. Gördüm ki senin etrafında bol bol var. Bu, hayata bir adım önde başlamak demek. Dilerim devamı da öyle gelsin. Ne bileyim, lunapark gibi bir yaşam sür diyesim var. Anla işte :)

 

kerem_fdhdsk.jpgk3dsk.jpgk2dsk.jpg

Pamir bebeğe…

Sevgili Pamir,

Annen beni nereden nasıl bulduysa bulduğunda, birkaç apartman ötedeki komşum çıkacağınızı bilemezdim elbette. Sen annenin karnında köpeğinizi dolaştırırken, caddede kahve içerken, ayak üstü defalarca karşılaştık doğumuna kadar. Zamanla elektrikler tutunca da gerçekten komşuluğa başladık. Şimdi ara sıra uğruyorum, kahve sohbetini balkonda yapıyoruz :)

Senin doğum hikayende birkaç yoğun duyguyu bir arada yaşadım ben. Zamanın ne kadar tuhaf bir şey olduğunu, aslında hiç geçmediğini anneni doğuma uğurlarken büyük anneannenin bakışlarında okudum. O anda annen küçücük çocuk, o da yeni yürümeye başlayan torununun başını okşayan geçmişteki o genç kadın gibiydi. Sonra hayatın bazen insana zaman tanıdığını, bazı güzel şeyleri yaşatmadan, göstermeden bırakmadığını, hastalığına rağmen çok güçlü bir kadın olduğu her halinden anlaşılan babaannenin sevinç gözyaşlarında gördüm. Eminim seni yıldızların arasından gülümseyerek izliyor şimdi.

Hayatı geldiği gibi karşılayıp pozitif kalabilmek ne demek babanın herkese bulaşan o süper enerjisinde, bir kadına güzellik veren asıl şeyin zerafet ve zekanın bir aradalığı olduğunu annen ve anneannenle sohbetlerimizde gördüm.

Pamir’ciğim, doğduğun andan itibaren yüz ifadenle, bakışlarınla tam bir karakterdin. Şu anlattıklarımdan sonra buna kimse şaşırmaz herhalde. Hayatı geldiği gibi kucaklayan, güçlü karakterli bir genç adam olacağından eminim. Kendi kendinin kutup yıldızı olacağından. Bir dahaki karşılaşmamızda bakalım ne kadar değişmiş olacaksın… C U :)

pamir_fdh1dsk.jpgpa2dsk.jpgpamir_fdh22dsk.jpgpamir1dsk.jpgpamir2dsk.jpgpa3dsk.jpgpamir_ydfdhdsk.jpgpamir3dsk.jpghediye dikey-1dsk.jpgpa4dsk.jpg