Monthly Archives: August 2014

Alya bu da senin doğum hikayen…

Sevgili Alya,

O gün seninkilerle hamile çekimi için sözleşmiştik. Seçimlerin olduğu gündü. Murphy tabii ki ensemdeydi; okulun en uzun ve yavaş ilerleyen kuyruğuna denk gelmiştim. Geç kaldım çekime. Bu kadar mı sorun edilmez, bu kadar mı güler yüzlü olunur :) Hep derim, rahat, pozitif insanlarla çekimin enerjisi bir başka oluyor diye. İş miydi eğlence miydi kim bilir? :)) Doğum çekiminin de süper geçeceği o günden belliydi. Seninle annenin karnından başlayan çekim maceramız sizin evdeki bebek çekimine kadar sürdü. En son hatırladığım babana Şaşkınbakkal sahilde çay sohbeti eşliğinde albümleri teslim ettiğim :) Sen annenle tatildeydin, biz de kulaklarınızı çınlattık. Son fotoğraflarına baktım. Sen de ileride buradan ilk fotoğraflarına bakarsın bu yazı eşliğinde.

Güleç yüzlü ailenin tatlı Alya’sı, mutlulukların bakışlarından taşacak kadar çok olsun. Misler gibi bir yaşam dilerim sana.

alya_hfdh0.jpga1.jpga11.jpga2.jpga3.jpga5.jpga7.jpga4.jpgalya_fdh10.jpga25.jpga26.jpga22.jpga23.jpga21.jpga24.jpgy1.jpg

 

 

Meryem bebek ve mutluluğun sessiz şahidi…

Sevgili Meryem bebek,

Her doğum benim için fotoğraf çekmenin yanı sıra farklı insan hikayelerine şahit olduğum bir macera. Hastaneye geldiğimde anneni doğumhaneye almışlardı. Koridorda bekleyen yakınlarını şöyle bir tararken gözüm tekerlekli sandalyesinde sessizce olanı biteni izleyen dedene takıldı. Gözleri dolu doluydu ve sürekli gülümsüyordu. Herkese çabucak merhaba deyip doğuma girdim. Anneni hiç sıkıntıya sokmadan güzel güzel doğdun. Çıkışta bir yandan hiçbir ayrıntıyı atlamadan çekimi yapmaya çalışırken, bir yandan da yine herkesten çok dedeni izliyordum. Kelimelerle ifade edemiyordu belki mutluluğunu ama bakışları, mimikleri her şeyi anlatmaya yetti. Kalbe seslenen hiçbir şeyin dile ihtiyacı yoktu bir kez daha anladım.

Hayat sana kelimelere sığmayacak mutluluklar getirsin. Şans peşini hiç bırakmasın. Güle güle büyü minik kız.

meryem_fdhdsk.jpgmeryem_fdh6dsk.jpgmeryem_fdh4dsk.jpgmeryem_fdh5dsk.jpgmeryem_fdh2dsk.jpgmeryem_fdh3dsk.jpgmeryem_fdh8dsk.jpg

 

Melisa bebeğe…

Melisa’cığım,

Nereden başlasam, nasıl anlatsam… Dostluklar uzun yıllara dayanınca birbirinin her şeyine ortak oluyorsun. Bir sürü “ilk”e, teyzeliğe, anneliğe, sevinç gözyaşlarına, hüzünlere, hayata… Teyzenle arkadaşlığımızın 22. yılı bu yıl sanırım. Çocukluk, koskoca bir tarih, anılar… Annen benim için eskiden teyzenin kardeşiyken, zamanla kendi kardeşim gibi oldu. (Diğer teyzelerin gibi; sizde teyzeler bitmiyor :) Sonra bir gün kendimizi doğumhanede gözlerimiz dolu halde birbirimize bakarken bulduk. Nefis bir doğumdu. Annenin sesini duyduğu andaki yüz ifadeleri iyi ki fotoğraflandı. İyi ki fotoğraflayan, o anlara tanık olan bendim. Bu duyguları anlatamazsın. Görerek, o da ancak ucundan hissedebilirsin. Keşke benim de annem beni ilk kucağına aldığı anda fotoğrafım olsaymış :) Şimdiki bebekler çok şanslısınız.

Uzun zamandır yazını yazmak istiyordum fakat bir türlü sıra gelmemişti. Bu zaman zarfında seni gördüm geçenlerde. Kucağıma aldım, hoplattım zıplattım. Bizim de fotoğrafımızı çektiler :) Çok güleç, huzurlu bir bebek olmuşsun. Umarım hep kucağımdaki gibi kahkahalar atarsın hayata. Ben de keyifle büyümeni izlerim :)

melisa_fdh1dsk.jpgm5dsk.jpgmelisa_fdh2dsk.jpgm1dsk.jpgm2dsk.jpgm4dsk.jpg