Monthly Archives: October 2014

Bora bebeğe…

Bora’cığım,

Ben artık blog yazılarını hep geç yazabiliyorum, ama olsun nasıl olsa okuyabilmene daha çok var :) Senin doğum maceran benim için ne ifade ediyor söyleyeyim; bir kere hayatımda gördüğüm en zarif hamilelerden birini ifade ediyor. Şapka da pek yakıştı :) Sonraa, annenle babanın doğallıkları sayesinde baştan sona çok rahat ve keyifle yaptığım bir çekimi ifade ediyor. Böyle olunca tadından yenmeyen bir meslek benimki. Her şey su gibi aktı derler ya, işte karşılıklı o tatlı enerji böyle birşey; süreci de sonucu da güzelleştiriyor. Sana enerjisi pırıl pırıl bir yaşam diliyorum cici iki insanın cici Bora’sı. İyi ki doğdun, iyi ki fotoğrafçın ben oldum.

bora_fdh1.jpgh2.jpgh7.jpgh3.jpgh1.jpgh4.jpgh6.jpgbora_fdh2.jpgh8.jpg3.jpgh9.jpg2.jpg1.jpg

Sonbahar Kampanyası

©Şeyda Odabaş Photography

Sema 1. yaş kutlaması ve aile çekimi

Sevgili Sema,

Senin mini 1. yaş kutlaman bana çok güzel insanlar kazandırdı. Doğum günü vesilesiyle yapacağımız aile çekimi için evinize ulaştığımda uyumak üzereydin. Ben de sana izin verdim :) Annenle baban beni terasa yönlendirdiler hem soluklanmam hem de sohbet etmemiz için. Üst kata çıktığımda beni harika bir ressam atölyesi karşıladı. Babanın (www.emilaziz.com) ve dedenin (www.refikaziz.com) Bakü’lü çok önemli ressamlar olduğundan habersizdim. İşin bundan sonraki kısmında içimden biraz uzun uyusan da sohbet de uzasa dediğimi hatırlıyorum :) Bu kadar sanatçı bir aileye doğduğun için bence çok şanslısın.

Çekimin harika geçtiğini söylememe gerek yok. Umarım ben de sana büyüdüğünde zevkle bakacağın, mesela kanvas tablo yaptırıp duvarına asmak isteyeceğin fotoğraflar bırakabilmişimdir. Sanatçı ruhlu ailenin, zerafet timsali annenin güzel Sema’sı, sanat eserleri gibi inceliklerle dolu bir yaşamın olsun. İyi ki doğdun!

sema_fdhdsk.jpgs9dsk.jpgs3dsk.jpgs6dsk.jpgs7dsk.jpgs2dsk.jpgs5dsk.jpgs4dsk.jpgs10dsk.jpgs11dsk.jpgs8dsk.jpg

 

 

Almina bebeğim 1 yaşında :)

Benim pembiş yanaklı Almina’cığım, minik Çakıl’ım,

Bebeklerimin doğum günleri genelde doğum çekimimin olduğu günlere denk geliyor. Senin partine de koştur koştur yetiştim. İyi ki de gelebildim. İyi ki anne karnındaki halinden beri her anını ben fotoğrafladım. Ortam süperdi; annenin karakterinden yayılan sıcaklık demem yeterli olur sanırım :) Seninle ilgili her partide olduğu gibi yine kafa yormuş, ileride mükemmel anılara dönüşecek esprili detaylar hazırlamıştı. Sana anı biriktiriyor. Bu çok değerli. Sonuçta zamandan elimize kalan tek şey anılar oluyor. Seviyorum ya ben bu anneni ;)

Sen biraz da sıcak ve diş çıkarma faktörleri yüzünden, “N’oluyor ya? Ne bu kalabalık, ne bu tantana” diye soran gözlerle etrafa serenat yapsan da çok çok tatlıydın. Hep seni izledim. Aramızda kalsın, biraz huysuz olmak iyidir; sürekli uyum sıkıcı birşey. Umarım seni çok büyüdüğünde de görebilirim. Nasıl bir karakter olacağını sezinliyorum huysuz ve tatlı Çakıl. İyi ki doğdun. O yanaklarınla dünyamıza bayağı bir renk getirdin :)

almina_dgfdh.jpgalmina3.jpgalmina4.jpgalmina2.jpgalm6.jpgalmina1.jpg