Monthly Archives: December 2014

Arhan bebeğe…

Arhan’cığım,

Tesadüf müdür, ben mi çağırıyorum hayatıma bilmem ama bizim mahallenin bebekleri anlaşmış gibi beni seçiyorlar fotoğrafçıları olarak. Koca şehirde bir sokak ötemde oturan, doğum hikayesine şahitlik ettiğim 2. bebeksin. Ve ilginçtir ki, ailelerinizle fotoğrafçı olarak tanışıp arkadaş olarak ayrıldım çünkü dünyalarımız uyuştu. Ben hep derim şanslı biriyim diye :)

Paylaştığımız süreç her anıyla o kadar keyifliydi ki, şimdi neresinden tutup da yazacağımı şaşırıyorum. Mesela senin annen ve baban bisikletçi bir kere. Beni buradan zaten yakaladılar. Annen Küçük Prens çok seviyor dikkatimden kaçmadı; bu demek ki başka türlü bir kalbi var. Sana ilk fırsatta okumayı sabırsızlıkla beklediğinden eminim. Bir sürü detay var buraya sığmayacak. İşte böyle ince noktalarda buluştuk biz ve iyi ki de komşuyuz :) Yenidoğan çekimin ardından cicilerini teslim etmeye ikinci kez evinize geldiğimde seninle sohbetleşmişliğimiz bile var. Gözüme bakarak çıkardığın sesler bence hiç de bilinçsiz değildi :D

İşte böyle kuzucuk. İstedim ki sen de büyüyünce benden birkaç özel satır oku. Zamanı dondurmuş ve anlamlandırmış olalım böylece.

Yakında gelirim agulu bugulu sohbete ;)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg

Meyra bebeğim 1 yaşında!

Sevgili Meyra; boncuk gözlü tatlı prensesim,

Doğumunu dün gibi hatırlıyorum; özellikle annenle ilk buluştuğun anı. Annenin harika yüz ifadesini… Doğum gününde de gördüm aynı heyecanı gözlerinde. Benim için doğumuna girdiğim bebeklerin doğum günlerini çekmek çok çok özel. Çekim boyunca her şeyi baştan yaşamak, doğumda odada gördüğüm tanıdık yüzlerle tekrar karşılaşmak, onların sımsıcak bir gülümsemeyle “hoş geldin” deyip bana kendimi aileden biri gibi hissettirmeleri… Sonra ilk paytak adımlarınıza şahit olmak… Daha sayabilirim.

Doğumunda babacığın sana zorla Galatasaray forması giydirmişti ama bu kez tütülü prenses elbisesinin kudretine karşı koyamadı gördüğüm kadarıyla :)) Çok güzeldin. Pamuk şekeri gibi. Partinin sonunda koca pastayı önüne koyduk dilediğince gömül içine diye. Hak etmediğini söyleyemem; onca konuğu hiç huysuzluk etmeden gayet uyumlu bir şekilde ağırladın. Anneyi babayı hiç yormadın.

Şeker tadında nice yılların olsun prenses. İyi ki doğdun.

meyra_dg1dsk.jpgmeyra_detaydsk.jpgmeyra7dsk.jpgmeyra4dsk.jpgm2dsk.jpgm3dsk.jpgmeyra_dg2dsk.jpgmeyra5dsk.jpgm8dsk.jpg