Monthly Archives: January 2015

Merhaba Hira…

Sevgili Hira,

Kuzeninden sonra senin de doğumunu fotoğraflamak bana düştü. Ne de güzel oldu. Ben kardeşli çekimleri özellikle severim. Abin seni beklerken odaya sığamadı bir türlü. Babanla boğuştu olmadı, koltuklarda bir o tarafa bir bu tarafa attı kendini olmadı, oyuncaklar da ı-ıh… Tam anlamlandıramadığı o heyecanlı atmosferde kıpır kıpır bekledi seni. Senin gelişinden sonraki yüz ifadesi, fotoğraflarda da göreceksin, inanılmaz tatlıydı bence.

Sen de çekim boyunca süper huzurluydun. Sanırım ikinci bebeklere özgü bir şey bu. Anneler tecrübeli ve sakin olunca, bebekler de biraz daha sakin oluyor haliyle. Ya da bilmiyorum; prenses karakterlisin belki de, ondan :) Annenin kız bebek hevesini de dinlediğim için, hissediyorum ki anne-kız süs püs konusunda bayağı eğleneceksiniz. Şimdiden iki tel saçına cicili bicili tokalar bakılıyordur eminim ;)

Sana o günkü kadar huzurlu bir hayat diliyorum prenses Hira. Abinden o hareketli sevimliliği, annenden de prensesliği al, babana ne kaldı? Hmm… o da en iyi arkadaşın olsun. Ne de olsa ‘babalar ve kızları’ demişler ;)

hira_fdh1.jpgh1.jpgh4.jpgh2.jpgh3.jpgh6.jpgh5.jpgh8.jpgh9.jpgh10.jpgh7.jpg

 

Defne bebeğe not…

Sevgili Defne,

İşte bir gecikmiş anı yazısı daha… Bazen hayat öyle bir araya giriyor ki, her gün aklından geçen şeyi bir türlü yapamıyorsun. Böyle durumlarda beni rahatlatan tek şey, büyüyüp bu yazıları okumanıza daha çok zaman olması :)

Bu mesleğe başlarken demiştim ki, lütfen beni doğal, samimi insanlar bulsun. Onlar beğensin tarzımı. Peşinde olduğum şeyi; yalınlığı onlar da sevsin. Öyle de oldu biliyor musun :) Hayatta seni sağlam yansıtan bir duruşunun olması bu yüzden çok önemli. Doğru insanlarla karşılaşmak için.

Çifte hamileler annen ve kankan Beril’in annesi buluştuğumuzda başka bir çekimden çıkmış, koştur koştur Beşiktaş’a gelmiştim. Ne güzel dedim, birlikte büyüyecekler. Laf lafı açtı, elektrikler tuttu, sonra ikinizin de en güzel anılarını arka arkaya ben fotoğrafladım işte. Sıcacık geçen çekimlerdi ikisi de. Beril’in yazısı da sırada ;)

Doğum ve ikinci gün çekiminde bizi hiç yormasan da, yenidoğan çekiminde ziyadesiyle acısını çıkardın. Gözünü kırpmadın neredeyse. Ama sonra bir şekilde biz galip geldik. Annecik anlatsın sana maceramızı. Sana neden minik pehlivan dediğimizi de :)

Sana kendi gezegeninden insanlarla karşılaşacağın, karşısında “pehlivanlar” gibi sapasağlam duracağın mutlu bir hayat diliyorum. Güle güle büyü.

defne_fdh.jpgd10.jpgd9.jpgd8.jpgd7.jpgd5.jpgd1.jpgd2.jpgd3.jpgdefne_ydfdh.jpgdyd1.jpgdyd2.jpgdyd3.jpg

İyi ki doğdun Emir bebek!

Bir varmış bir yokmuş… İstanbul’un bir yerlerinde Norveç prensesiyle prensi yaşarmış. Bunların da Emir adında bir lokumları varmış…

Evet Emir’ciğim, anneni başından beri Norveç prenseslerine benzetiyorum ne yapabilirim :) Babyshower partinden başlayıp ilk doğum gününe kadar uzanan çekim maceramızda mis gibi dostluklarla dolu, eğlenceli ailenin tüm fertlerini tanıyıp çok sevdim. Seni kucağına alınca 32 dişi 64’e çıkan anneannenden fotoğraf çektirmeyi sevmeyen dedene, fotoğraf çektirmeyi pek seven diğer dedene, ailenizin tontonu büyük babaannene, dünya şekeri halana kadar herkesle başından beri en güzel anlarını birlikte paylaştık.

İlk doğum gününün detayları yine her çekimde olduğu gibi çok çok zevkliydi. Doğum günü safarinden önce yaptığımız pasta parçalama seansında ise pastayla ilk kez tanışmanı büyük bir keyif ve heyecanla fotoğrafladım. Kirlenmek, eğlenmek güzeldir :P

Diyeceğim odur ki, senin biriken ne kadar anın varsa ben de hepsinde vardım ve bundan dolayı çok mutlu hissediyorum. Ritüellerimiz bile oldu bizim; meşhur çekim sonu pozunuz :D

Sen etrafı mutlu kalabalıklarla çevrili, çok şanslı bir bebeksin. Sayende o enerjiden ben de aldım :) İyi ki doğdun. İyi ki en özel anlarını benimle paylaştın.

emir smash fdh.jpge1.jpge2.jpge1a.jpge3.jpgemir_dgfdh.jpge8.jpge5.jpge6.jpge7.jpge16.jpge15.jpg