Monthly Archives: February 2015

Fine Art Dokunuşlar’la çok özel portreler

İlk kez bir yazımda doğum hikayesi anlatmayacağım. Bu yazı çok heyecan duyduğum bir projemle ilgili: Fine Art Dokunuşlar.

Ben hep periyodik olarak özel portrelerimin çekilmesini istemişimdir fakat terzi kendi söküğünü dikemez misali bir türlü olamadı bu. İstiyordum ki portrelerim ileride kızıma, onun çocuklarına filan kalsın.

Kendim için (henüz) yaptıramadım madem (aynadan çekip üzerinde oynadığım birkaç oto-portrem var o ayrı :)- bari başkaları için yapayım dedim. Zaten kamera arkasında olmayı daha çok severim. Uzun süredir tarzımı oturtmak için çeşitli fotoğraf işleme programları üzerinde uğraşıyorum. En sonunda içime sinen bir şeyler çıktı. Elbette ki bu özel projede her portre eşsiz olacak. Belki bambaşka tonlarda çalışacağım her birini. Fakat her fotoğrafta ortak derdim şu; fotoğraflara bakan kişi bunun bir fotoğraf mı yoksa ressam elinden çıkmış bir tablo mu olduğunu tam anlayamasın :)

Yaptım işte bir şeyler. Hem işime yeni bir boyut katmak, hem nesilden nesile aktarılacak çok özel fotoğraflar ortaya çıkarmak için.

Fine Art Dokunuşlar ile ilgili detaylı bilgi almak için seydaodabas@yahoo.com’a mail atabilirsiniz.

Bana rastgele, size sevgiler.

 

fine art tanıtım poster_dsk-c29.jpgfine art tanıtım poster2_dsk.jpg11_dsk.jpgfine art tanıtım poster3_dsk.jpgfine art tanıtım poster4_dsk.jpgb1_dsk.jpg14_dsk.jpgfine art tanıtım poster5_dsk.jpgposter9_dsk.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İyi ki doğdun Talya!

Talya’cığım,

Her meslekte eskimek güzeldir belki, ama bizim mesleğimizde biraz daha güzel. İlk nefesine şahit olduğun bir bebeği büyümüş görmek, ilk pasta üfleyişine, paytak adımlarla yaşadığı ilk büyük heyecanlara ortak olmak; anılar, insanlar biriktirerek eskimek…

Sen pastana şaşkın ve hayran gözlerle bakarken, benim gözümün önünden doğumhane ekibini beklerken annenle yaptığımız kısacık sohbet geçiyordu. İkimiz yalnızdık, elini tutuyordum ve bebek isimlerinden konuşuyorduk sanırım. Yaşanan bazı anlar, insanı beynindeki film karelerine geri döndürür. O film kareleri de ancak, zaman durmuş gibi hissettiren hikayelerden çıkar. Fazla mı filozof oldum bu yazıda? :)

Sözün özü şu ki, insanın ruhuna, kalbine dokunabilen her şey güzeldir. Seni cicili bicili, pembeli detayların arasında ikinci yaşını kutlarken gördüğüme çok sevindim. Her yaşınla birlikte güzel anılarının katlanarak çoğalmasını, hayatın en güzel taraflarının kalbine dokunmasını dilerim.

İyi ki doğdun :)

talya_fdh.jpgtalya7.jpgtalya1.jpgtalya2.jpgtalya3.jpgtalya4.jpgtalya5.jpgtalya8.jpg