Monthly Archives: April 2015

Eren bebeğe…

Eren’ciğim,

Bazı doğum hikayelerinde hastane odaları ışıl ışıldır. Hem gerçek ışık anlamında hem de enerji. Seninki de öyleydi. Anneciğin her ne kadar sezaryene dönmemiz sebebiyle kısa bir ara moralden düşse de, sana kavuştuğunda bunu unutmuştu çoktan. Hayat bazen beklentilerimizi karşılamaz, ama kucağımıza başka şekillerde verdiği armağanlarla bunu telafi eder. Görürüz ki boşuna sıkmışız canımızı :) Doğum öncesi şunu çekelim bunu çekelim derken gayet eğlendik ve bir çırpıda ailene sağlıkla kavuştun işte.

Sana küçük şeylere takılmaya fırsat bulamayacağın kadar dolu, kalbini hep ferah ve yüksek tutmanı sağlayacak armağanlarla dolu bir hayat dilerim. Güle güle büyü.

eren_fdh.jpge3.jpge2.jpge1.jpge4.jpge7.jpge10.jpge5.jpge6.jpge8.jpge9.jpg

Hoş geldin Ece…

Sevgili Ece,

Sen hayata, ben senin doğumuna git git bitmeyen yollardan geldik ;) Ama o günü sen ve ailenle paylaşmama değdi. Hiç tanımadığım o semte sırf seninle tanışmak için geldiğime mutluyum. Annen ve babanla tanıştığıma da. Bazen işine harcadığın zaman, sana yolda karşılaşsan içini ısıtacak insanlarla geri döner.

Her saniyesi pozitif, sakin bir doğum hikayesiydi seninki. Beni son dakikada fikir değiştirip ameliyathaneye sokmamaları hiçbirimizin umurunda olmadı. Geriye kalan bir sürü karede ilk kucaklaşmaların mutluluğu, ilk bakışın heyecanı gibi bir dolu tekrarı olmayan an olacaktı çünkü. Doğumdaki sakinliğini yenidoğan çekiminde koruduğunu pek söyleyemem ama… Bakmasınlar fotoğraflarda prensesçik gibi durduğuna, bize kök söktürdün ;)

Ama biliyor musun çekim süreci yorucu da olsa bazen, her şey bittikten sonra aldığın küçük bir teşekkür notuyla tüm yorgunluk puf diye havaya karışabiliyor. Yerine seni bolca gülümseten bir şeyler yağıyor havadan :) Annene iki satırlık o çok değerli mesajı için bir kez de buradan sevgilerimi yolluyorum: “Şeyda, albümler geldi bugün teşekkür ederiz, çok içime sindi.”

Umarım yaşamın boyunca içine sinen seçimlerin ve çok severek yaptığın bir işin olur senin de. Hayat sana, sen hayata teşekkür edersiniz bol bol.

ece_fdh1dsk.jpgece_fdh2.jpge7.jpge9.jpge5.jpge1.jpge4.jpge8.jpge3.jpge2.jpgece_yddsk.jpgeyd4.jpgeyd1.jpgeyd2.jpgeyd3.jpg