Monthly Archives: October 2015

Hoş geldin Sevinç Işık…

Sevgili Sevinç Işık,

Hamile çekiminde ismini öğrendiğimde içim açılmıştı :) Hem dünya da küçüktü; meğer baban benim kardeşim dediğim biriyle aynı işyerinde çalışıyordu. Derken, annenin de benim gibi kurumsal hayatı bırakıp tutkuyla bağlı olduğu şeye doğru yelken açtığını öğrendim. Özetle, laf lafı açtıkça elektrik tutmuş, kalpler birbirine göz kırpmaya başlamıştı.

Hal böyle olunca, doğumuna gelirken sanki uzun süredir tanıdığım arkadaşlarımın özel gününü paylaşmaya gelir hissetmemin şaşılacak bir yanı yok elbette. Işıklı bir oda, ışıklı süsleme detayları, melek kanatları, gülen gözler… Hepsi sen iyilikle ve şansla dolu bir hayata gel diye oradaydı.

Umarım yollarını melekler açar, annenin “yıldızları” hep senden yana olur ;)

Aramıza hoş geldin Işık kız.

ısık_hamilefdh.jpgh1.jpgh3.jpgh2.jpgh4.jpgısık_fdh.jpgı13.jpgı14.jpgısık7.jpgısık6.jpgısık5.jpgısık4.jpgı16.jpgısık2.jpgısık1.jpg

 

 

 

 

 

 

Can’ın ilk doğum günü ve çok özel hediyeleri…

Boncuk gözlü, akıllı Can,

Birinci yaş doğum günleri, ilk adımların henüz atılmaya başlandığı, siz bebeklerin “aa dünya tek boyutlu değilmiş yahu, deliler gibi keşfetmeliyim her yeri, başımı alıp alıp gitmeliyim” dediğiniz döneme denk gelir. Sen de tam bu kafadaydın. “Doğum günü de neymiş yahu, tutmayın beni!” :) Yine de bana çok zorluk çıkardığını söyleyemem, uslu çocuk olduğun anlar da olmadı değil.

Senin bu özel gününden aklımda en çok kalan şey, ince düşünceli anneannenin hediyeleriydi sanırım. Senin portreni çizdiği tablo ve 1. yılından çektiği tüm fotoğrafları kaydettiği CD. İşte bu iki hediye ömür boyu kalacak sende. Eskimeyecek, küçülmeyecek, başkasına verilmeyecek.

Hayatın koşturmacasından ufacık zamanlar ayırıp, kendimizden birşeyler katarak hazırladığımız hediyeler, karşımızdakine kalbimizi sunmak aslında. Onun kalbinde silinmeyecek bir iz bırakmak.

Hayat sana hep böyle incelikli armağanlar sunsun dilerim. İyi ki doğdun.

can_posterdsk.jpgc10.jpgc1.jpgc6.jpgc2.jpgc7.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc9.jpgc8.jpg