Lila bebek bu yazı sana…

Sevgili Lila,

7 Nisan 2014, gece saat 23:22. Bilgisayarımın başında fotoğraf düzenliyorum. “İçten bir mesaj” başlıklı şöyle bir mail aldım:

“Sevgili Şeyda, seni tesadüfen internetten buldum ve saatlerdir gözümü sitenden ayıramıyorum. Yakaladığın o mutlu anlar ve blogunda anlattığın o içten hislerinle şimdiden sana kanım öyle ısındı ki! İşini ne kadar severek yaptığın ve çok pozitif bir enerjin olduğu gözlerinden belli. Henüz hamile değilim ama olduğumda yanımda olmanı çok isterim. Umarım bir gün böyle güzel bir vesileyle tanışırız. Sevgilerimle.”

On dakika kadar ekrana bakakaldım. Mesleğimde belki de kalbimi en çok çarptıran, beni en çok gülümseten anlardan biriydi. İlkti. Baksana annen hamile bile değildi! 23:33’te şöyle bir cevap yazdım ona:

“Bu ne güzel maildir ki böyle, mesleğime bir kez daha aşık oldum :) Çok teşekkür ederim. Ben biliyorum bir gün karşılaşacağımızı. İyi geceler :)”

Aradan 1 sene 1 ay geçti. Tarih 27 Mayıs 2015. Gelen mail şöyle:

“Merhaba Şeyda, biraz gecikmeli de olsa 5. ayını bitirmek üzere olan bir hamile olarak artık tanışma vaktimizin geldiğini düşünüyorum :)) Sen ne dersin?.. Çok sevgiler.”

Ne mi dedim?

“Aaaa aa bir saniye :)) Sen osun! 7 Nisan 2014 tarihli o müthiş maili yazan Tuğçe ya :D Yahoo’daki show original message’a basınca yanlışlıkla alta indi ve o maili gördüm :) Gecenin bu vakti yine mutlu oldum yine mutlu oldum ve ekrana aaaa diye bakakaldım :D Şapşi gibi. Neyse işte öyle. İyi gecelerr. Ben arayacağım seni, 1 hafta sonra filan sanırım görüşebiliriz.”

İşte biz annenle böyle tanıştık Lila’cığım. Senin doğum hikayen baştan sona bize ait anılarla da dolu. Öncesi ayrı güzel, sonrası ayrı.

Babyshower’ındaki harika ortamı, ince zevk ürünü süsleme detaylarını, annenle aramızda giderek ilerleyen arkadaşlığı geçip doğumuna gelmek istiyorum. Zira hepsini yazsam bu blog yazısı on sayfa sürer :)

Seni saatlerce bekledik saatlerce… İlk kez pes edip, sabaha karşı hastane lobisinde uyuduğum doğum senin doğumundur :)) Uyandığımda annen hala odada sancı çekiyordu. Neyse ki bundan sonrası çok da uzun sürmedi. Tüm süreçte annenin yanında baban, anneannen ve bendik. Dördümüz küçük, dayanışma içinde bir aileydik sanki, anlatamıyorum tam olarak, çok güzeldi. Nihayet dünyaya geldiğinde, babanın tüm gece tuttuğu gözyaşları daha fazla dayanamadı. O anın karesini ayrı bir seviyorum.

Lila ya, ben anlatamıyorum :) Sözü fotoğraflara bırakayım en iyisi. Sana, annenle benimkine benzer muhteşem hikayelerle dolu bir yaşam diliyorum. Şu anda seni kucaklamak isterdim ama elimden sadece güzel dileklerde bulunmak geliyor :) Güle güle büyü pastel morların tatlı prensesi. Görüşmek üzere.

lila_fdh3.jpglila_fdh4.jpglila16.jpglila40.jpglila12.jpglila8.jpglila9.jpglila13.jpglila41.jpglila17.jpglila14.jpglila_fdh1.jpglila_fdh2.jpglila18.jpglila21.jpglila22.jpglila20.jpglila23.jpglila43.jpglila42.jpglila24.jpglila25.jpglila26.jpglila27.jpglila28.jpglila29.jpglila30.jpglila31.jpglila32.jpglila33.jpglila36.jpglila35.jpglila34.jpglila44.jpglila45.jpglila37.jpglila_fdh6.jpglila3.jpglila1.jpglila2.jpglila5.jpg

 

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*