1978 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan mezun olduktan sonra 9 yıl uluslararası ajanslarda reklam yazarlığı yaptı. Bu sırada, tutkun olduğu kitap çevirmenliğine kendini fazla kaptırınca 6 tane kitap çevirdi. Eylül 2010’da hayatının en güzel sürprizi Lara dünyaya geldi. Annelikle birlikte kalbi kocaman oldu ve klasik tabirle “ruhumu besleyen bir iş yapmak istiyorum ben” diye tutturmaya başladı. Böylece, fi tarihinden beri meraklı olduğu fakat işten güçten bir türlü istediği kadar zaman ayıramadığı gizli aşkı fotoğrafa yöneldi.

Muammer Yanmaz’dan temel ve ileri seviye fotoğraf eğitimleri aldı. Ayça Oğuş’un Doğum Fotoğrafçılığı Atölyesi’ne katıldı. Yaptığı ilk çekimde kalbi yerinden fırlayacak gibi olunca kararının ne kadar doğru olduğunu, artık başka bir iş yapmak istemediğini anladı. Çekimin her anında büyülenmekten başı dönse de, en sevdiği anlar anneyle bebeğin ilk karşılaşma anları.

İnsanın başına gelen en büyük mucizeyi fotoğraflamaktan hiçbir şeyden almadığı kadar zevk alıyor ve yüzlerce çekim yapsa bile aynı heyecanı yine yaşayacağını biliyor. Fotoğrafta ustalaşmanın sonu olmadığına inanıyor ve zamanını mümkün olduğunca fotoğraf eğitimine ayırıyor, yerli-yabancı fotoğraf dergileri, fotoğraf kitapları okuyor, bol bol fotoğraf çekiyor. Ve… bir Harami olmaktan gurur duyuyor (bkz. www.40haramiler.com).

Katıldığı Sergiler: “Direnişin Estetiği” Karma Sergi | Temmuz-Ağustos 2013

©Şeyda Odabaş Photography ©Şeyda Odabaş Photography ©Şeyda Odabaş Photography ©Şeyda Odabaş Photography c89-s-17s9600.jpg©Şeyda Odabaş Photography s1dsk.jpg